Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvoston  kokousten päätökset tiedoksi:

20.10.2020-7
03.09.2020-6  
16.06.2020-5
02.06.2020-4
19.05.2020-3
25.02.2020-2  
28.01.2020-1
-------------------------
10.12.2019-10
19.11.2019-9
24.10.2019-8
17.09.2019-7
27.08.2019-6 
18.06.2019-5 
14.05.2019-4 
09.04.2019-3
19.03.2019-2
12.02.2019-1
--------------------------------------------------
Kirkkoneuvosto vuosille 2019-2020 valittiin kirkkovaltuuston kokouksessa 23.01.2019:
--------------------------------------------------

Varapuheenjohtaja Tarvainen Tarja 02.06.2020 lukien, (varalle Mirja Alanurmi) (siihen saakka varapj. Tiina Liimatainen).
Koskinen Ritva (varalle Eija Kangas)
Lahtinen Aki  (varalle Heikki Helasterä)
Lehmonen Hannu  (varalle Seppo Rautiainen)
Montonen Mirja  (varalle Olli Jämsén)
Parkatti Tero (varalle Pentti Kinnunen)
Pasanen Timo (varalle Marjatta Huhta)
Penttinen Henna (varalle Kirsti Piilonen)
Piitulainen Maija 02.06.2020 lukien (varalle Mervi Oksanen)
Rautiainen Sinikka (varalle Riitta Nyrönen)


Kirkkoneuvoston ohjesääntö 01.03.2020 alkaen voimassa.