Ei voimassa olevia kuulutuksia.

Alla ehdokaslistojen yhdistelmä:

Järjestysnro

Listan nimi

Ehdokasnro

Etunimi

Sukunimi

Arvo/ammatti/toimi

Tarkempi asuinpaikka

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

2

Timo

Forsgrén

Eläkeläinen

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

3

Heikki

Helasterä

Metsätalousyrittäjä

Sumiainen

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

4

Marjatta

Huhta

Tekniikan tohtori, tietokirjailija

Konginkangas

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

5

Esko

Huttunen

Eläkeläinen

Suolahti

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

6

Olli

Jämsén

DI, projektipäällikkö

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

7

Eija

Kangas

Sähköautomaatioinsinööri

Suolahti

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

8

Olli-Pekka

Kaukometsä

Seurakuntapastori

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

9

Lauri

Kokko

Maanviljelijä, eläkeläinen

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

10

Minna

Kuusjärvi

Kirjanpitäjä

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

11

Hannu

Lehmonen

Eläkeläinen

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

12

Sami

Leino

Yrittäjä

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

13

Leila

Lindell

Maakuntaneuvos

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

14

Seppo

Mertanen

Rovasti

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

15

Lauri

Montonen

Eläkeläinen

Suolahti

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

16

Aapo

Nieminen

Opiskelija

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

17

Timo

Pasanen

Opiskelija

Konginkangas

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

18

Tanja

Pellinen

Kirjastovirkailija

Sumiainen

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

19

Kirsti

Piilonen

Lehtori, ammatillinen opettaja

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

20

Eero

Polsa

Eläkeläinen

Konginkangas

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

21

Ville

Rantanen

Maanviljelijä

Suolahti

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

22

Ilkka

Saarenpää

Eläkeläinen, palo- ja suojelupäällikkö

Suolahti

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

23

Sari

Salahub

Erityisopettaja, teologian maisteri

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

24

Marke

Tuominen

Eläkeläinen, sosiaalialanohjaaja

Sumiainen

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

25

Pekka

Uljas

Luokanopettaja

Äänekoski

I

Seurakuntaväen lista –ehdokaslista

26

Lauri

Wilén

Opettaja

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

27

Mirja

Alanurmi

Eläkeläinen

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

28

Stiina

Hakkarainen

Kokemusasiantuntija

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

29

Pentti

Kinnunen

Eläkeläinen

Konginkangas

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

30

Minna

Knuutila

Yhteiskuntatieteiden maisteri, opettaja

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

31

Liisa

Lakanen

Eläkeläinen

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

32

Riitta

Nyrönen

Eläkeläinen

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

33

Mervi

Oksanen

Yo-merkonomi, eläkeläinen

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

34

Tero

Parkatti

HSEQ-asiantuntija

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

35

Maija

Piitulainen

Kunnallisneuvos, lausuntataiteilija

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

36

Kaija

Pulli

Eläkeläinen

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

37

Sinikka

Rautiainen

Käytöntarkkailija

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

38

Päivi

Ruotsalainen

Farmaseutti, eläkeläinen

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

39

Sirpa

Sauriala

YTM, diakoni

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

40

Tiina

Talso

Merkonomi, eläkeläinen

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

41

Tarja

Tarvainen

Rekisterisihteeri

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

42

Maire

Tiihonen

Eläkeläinen

Äänekoski

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

43

Erkki

Uusitalo

Eläkeläinen, yrittäjä

Suolahti

II

Seurakunta kuuluu kaikille –ehdokaslista

44

Erkki

Vilén

Eläkeläinen

Konginkangas

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

45

Akusti

Väisänen

Opiskelija

Äänekoski

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

46

Riku

Riihimäki

Liikennemyymälätyöntekijä

Äänekoski

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

47

Emmi

Saastamoinen

Opiskelija

Äänekoski

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

48

Inari

Kallio

Opiskelija

Äänekoski

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

49

Elli

Harju

Opiskelija

Äänekoski

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

50

Janita

Rahkonen

Opiskelija

Suolahti

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

51

Toni

Mikkonen

Kouluttaja/suunnittelija

Suolahti

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

52

Jasmin

Känsälä

Opiskelija

Äänekoski

III

Nuoremman seurakunnan lista –ehdokaslista

53

Jemo

Kettunen

Muusikko, teologian ylioppilas

Sumiainen

IV

Yhteisellä polulla –ehdokaslista

54

Jaana

Tani

Rehtori

Äänekoski

IV

Yhteisellä polulla –ehdokaslista

55

Jyrki

Rossi

Psykologian lehtori

Äänekoski

IV

Yhteisellä polulla –ehdokaslista

56

Kimmo

Tuikka

Lehtori

Äänekoski

IV

Yhteisellä polulla –ehdokaslista

57

Kimmo

Kinnunen

Ammattivalmentaja

Äänekoski

Seurakuntavaalit

Seurakuntavaalikeräys 2022

Seurakuntavaalien yhteydessä vuonna 2022 toteutetaan seurakuntavaalikeräys. Keräys toteutetaan yhteistyössä Kirkon Ulkomaanavun, Kirkkopalvelujen Kotimaanavun, Suomen Lähetysseuran ja Suomen Pipliaseuran kanssa. Varoja kerätään konfliktien ja kriisien uhrien tukemiseen kansainvälisesti ja Suomessa.