Su 1.1. klo 13 seurakuntakodilla Uudenvuodenpäivän messu. Vuojus, Janhonen. Kolehti päihde- ja kriminaalityöhön eri järjestöille Kirkkohallituksen kautta.
Puikkopiiri on koolla Suolahden srk-talossa maanantaisin klo 12 alkaen. Piirissä kudotaan omista ja seurakunnan langoista itselle, myyjäisiin ja lahjoitettavaksi. Otamme mielellämme vastaan lankalahjoituksia.
Sinä, joka kipuilet läheisesi päihteidenkäytön vuoksi olet tervetullut Tsemppiryhmään! Ryhmän toiminta on luottamuksellista, puhuminen vapaaehtoista ja tarkoituksena on saada voimavaroja arkeen vertaisuudesta.
Koronakahvit nautitaan turvallisesti, joten varaa kupposesi etukäteen viimeistään torstaiaamupäivänä, soita tai tekstaa p. 040 8482404 (Kaija). Ilmoita samalla tuletko klo 13 vai 14 aikoihin. Kahveilla voi halutessaan kannattaa Yhteisvastuukeräystä ja ostaa mukaan keittoannoksen.