Piirineuvostot

Piirineuvostot vuosille 2015-2018 valittiin kirkkovaltuuston kokouksessa 22.01.2015
------------------------------------------------------------------------------
Äänekosken piirineuvosto 2015-2018:

Tarja Tarvainen, pj.      (varalla Sinikka Rautiainen)
Tero Parkatti, varapj.      (varalla Hannu Wacklin)
Merja Kaukometsä          (varalla Sari Hakkarainen)
Lauri Kokko                      (varalla Jaakko Kotila)
Minna Lemetyinen          (varalla Sirkka Pulkkinen 03.11.2017 asti, Irene Aaltonen 22.05.2018 alk.)
Arto Muurikainen            (varalla Sami Leino)
Veli-Pekka Nieminen       (varalla Tapio Heimonen)
Riitta Nyrönen                  (varalla Maire Tiihonen)
Aino Piilonen                    (varalla Raili Paavonen 01.08.2016 asti/ Leila Lindell 20.12.2016 alk.)
Seppo Rautiainen            (varalla Ari Järvinen 15.08.2016 asti/ Olli-Pekka Kaukometsä 20.12.2016 alk.)