Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvoston  kokousten päätökset tiedoksi:
17.09.2019-7
27.08.2019-6 
18.06.2019-5 
14.05.2019-4 
09.04.2019-3
19.03.2019-2
12.02.2019-1
--------------------------------------------------
Kirkkoneuvosto vuosille 2019-2020 valittiin kirkkovaltuuston kokouksessa 23.01.2019:
--------------------------------------------------

Varapuheenjohtaja Liimatainen Tiina (varalle Maija Piitulainen)
Koskinen Ritva (varalle Eija Kangas)
Lahtinen Aki  (varalle Heikki Helasterä)
Lehmonen Hannu  (varalle Seppo Rautiainen)
Montonen Mirja  (varalle Olli Jämsén)
Parkatti Tero (varalle Pentti Kinnunen)
Pasanen Timo (varalle Marjatta Huhta)
Penttinen Henna (varalle Kirsti Piilonen)
Rautiainen Sinikka (varalle Riitta Nyrönen)
Tarvainen Tarja (varalle Mirja Alanurmi)


Kirkkoneuvoston ohjesääntö 01.09.2014 alkaen voimassa. Päivitetään vuonna 2019 vastaamaan uutta organisaatiota.